Společenství manželů

Rozhodli jsme se podělit se s Vámi o naší nejoblíbenější součást našeho života a tím je společenství manželů v naši farnosti, které se nazývá kruh Domácí Církve (DC), patří pod hnutí Světlo – Život. Hnutí Světlo-Život je katolické hnutí, které vzniklo v Polsku v 50. letech 20. století. Jeho zakladatelem byl kněz František Blachnický (1921 – 1987).

V naši farnosti toto společenství funguje od roku 2011. Scházíme se v domovech, jednou měsíčně, s dětmi. Patříme pod české hnutí Světlo-Život, větev Domácí Církev. Národní moderátorský pár jsou manželé Burešovi z Třince.

Setkáváme se čtyři rodinky jednou měsíčně v útulném a krásném prostředí našich domovů. V atmosféře pokoje a přijetí sebe navzájem jako daru se sdílíme o radostech, starostech, které nám manželství a výchova dětí přináší, modlíme se společně, podporujeme se navzájem svědectvím a formací.

Scházíme se ve jménu Krista – pro Něho a z lásky k Němu, aby On BYL každý den uprostřed našich manželství. Přijďte mezi nás. Vláďa a Agi.

Bližší informace u Agáty Švrčinové: agata.svrcinova@gmail.com nebo můžete kontaktovat přímo DC:

Moderátor DC o. Josef Goryl, OFMConv.  ju@minorite.cz

Národní pár DC Iwona a Pavel Burešovi, ip.bures@gmail.com

Více informací na webových stránkách www.dk.oaza.pl