Návštěva nemocných

Návštěva nemocných

Dlouhodobě nemocné nebo lidi, kteří se kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou účastnit slavení mše svaté, pravidelně navštěvujeme každý 1. pátek v měsíci. Pokud máte zájem o návštěvu kněze doma, kontaktujte farní kancelář nebo kněze.

Svátost pomazání nemocných

Ti, kterým se zhoršil jejich zdravotní stav, nebo mají před operací, či se ocitli v nebezpečí smrti, mohou kromě zdravotnické pomoci také dostat posilu od Boha pro duši i tělo.

Svátost nemocných nenahrazuje lékařskou pomoc, ale doplňuje ji či přesahuje. Tak jako se o tělo stará lékař, o duševní pomoc se stará sám Ježíš prostřednictvím této svátosti. Při slavení této svátosti kněz maže nemocného olejem na čele a rukách a prosí za jeho uzdravení a vyprošuje pro něho posilu a úlevu.

Jestliže nemocný, který přijal pomazání, znovu nabude zdraví, může v případě další těžké nemoci tuto svátost znovu přijmout. Během téže nemoci lze svátost opakovat, jestliže nastane zhoršení.

Pomazání nemocných stářím zesláblým a nemocným lidem se také uděluje společně v kostele 1x za rok. Termín bude včas oznámen, sledujte aktuální ohlášky.

V naléhavých případech kontaktujte kněze. 

Více o svátosti pomazání nemocných na webu liturgie.cz.