Blíží se Tříkrálová sbírka 2022. Skupinky Tří králů nám v minulých letech pomohly vykoledovat peníze, které teď slouží těm nejpotřebnějším v našem okolí. I letos hledáme ochotné děti a dospělé, kteří by nám pomohli při organizování Tříkrálové sbírky. Prosíme, buďte u toho s námi! Prožijte díky koledování povznášející pocit z pomoci těm, kteří to potřebují a začněte nový rok dobrým skutkem!

Kdo se může stát koledníkem?
Koledníkem se může stát každý, nehledě na věk. Je dobrovolníkem, který v převlečení jednoho ze tří králů chodí od domu do domu a prosí o příspěvek na charitní služby. Kromě převlečení má u sebe kasičku označenou logem Charity Česká republika. Kasička je zapečetěna, na pečeti je razítko příslušného obecního, městského úřadu. Každý koledník je součástí tříčlenné kolednické skupinky, kterou můžete potkat v ulicích od 1. do 16. ledna. Tato skupinka má svého vedoucího. 

Jak se zapojit?
Vytvořte skupinku, která bude chodit koledovat s úředně zapečetěnou pokladničkou. Skupinku tvoří tři králové (obvykle děti) a jeden vedoucí (osoba starší 15 let). Můžete se přihlásit i jednotlivě a my se pokusíme dát vaši skupinku dohromady. V případě zájmu pokladničky a další potřebné věci včetně scénáře ke koledování vám podle potřeby zajistíme. 

Jako poděkování pro vás máme již tradičně připraveno: soutěž pro všechny koledníky, promítání pohádky v kině v Českém Těšíně, Těrlicku, Karviné, loutkové představení pro nejmenší koledníky a především radost z účasti na dobré věci!

V případě zájmu a dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailovou adresu: alina.humel@ceskytesin.charita.cz nebo na tel. čísle: +420 605 205 638.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!  

Zdroj: Charita Český Těšín